Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

36 forteli (239872)

Piotr Plebaniak
ID produktu: 1442619
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Jeśli znasz i cenisz traktat Sztuka wojny autorstwa Sun Zi (Sun Tsu), tą książką będziesz zachwycony.

Motto książki: Broń to tylko przygodne narzędzie, które ma zmusić przeciwnika do zmiany zamiarów. Jedynym polem bitwy jest umysł. Wszystko inne to nieistotny szum. 
-- Lois McMaster Bujold, Gra

Wojny i konflikty toczą ludzie. Pierwszorzędnym celem jest umysł przeciwnika. Według starożytnych chińskich ideałów, zwycięski dowódca steruje poczynaniami bądź armią przeciwnika z równą swobodą, co swoimi własnymi. Tak pojmowana sztuka wojenna jest więc z samej swojej natury gałęzią psychologii.

Książka 36 forteli to nie tylko zbiór forteli i podstępów. To międzykulurowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych porad, jak radzić sobie w sytuacjach rozbieżności interesu -- od sytuacji z życia codziennego zaczynając, a na formułowaniu doktryn wojennych kończąc. Zawiera około dwieście ilustracji historycznych i anegdot, wraz ze zwięzłymi analizami opartymi na współczesnej psychologii poznawczej i traktacie Sztuka wojny Sun Tzu (Sun Zi).

Książkę 36 forteli polecam w szczególności żołnierzom sił i służb specjalnych, które z założenia realizują swoje misje w nieprzewidywalnym środowisku wysokiego ryzyka. Taktykom i strategom odpowiedzialnym za odnajdywanie dróg wyjścia z beznadziejnych sytuacji, ale i ku przestrodze w obliczu pozornie słabego i przez to lekceważonego przeciwnika.

-- generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, autor m.in. książki RozGROMić konkurencję


36 forteli to znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot almanach psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem Zachodu, a dorobek zachodni -- językiem starożytnych Chin. Gorąco polecam.
-- dr Jacek Bartosiak, ekspert geopolityk, autor książki Pacyfik i Eurazja. O wojnie  

Specyfikacja

Gatunek
Sensacja
Oprawa
Twarda
Liczba stron
792
Rok wydania
2017
Wysokość [cm]
20.5
Szerokość [cm]
14.5
Autor
Piotr Plebaniak

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: WAM W Jego ranach. Rozważania rekolekcyjne..., Edycja Świętego Pawła Tajemnica Ojca Pio i Karola Wojtyły - 124985, Sonia Draga Kogo śmierć nie sięgnie T.1 - 127297, Fundacja Źródła Życia EM. Rozwiązania. Dom i ogród - 146899, Wydawnictwo Eperons-Ostrogi Dotykanie egzystencji , Studio Astropsychologii Holistyczne uzdrawianie wzroku , Impuls Pedagogical education in the context of the job..., WAM Katechizm GIM 3 Jezus prowadzi i zbawia ćwiczenia NPP, Lektorklett Meta profesional A1-A2 Ćwiczenia + CD (218653), Zielona Sowa Polska NAJ. Najwybitniejsi ludzie, Novae Res Nie taki diabeł (165980), Burda Książki Superfood, Wolters Kluwer Materiały do nauki prawa karnego materialnego, Biały Kruk Przyjaciel dzieci. Błogosławiony Jan Paweł II, Znak Tajemnica zaginionej ślicznotki