Literatura sensacyjna i grozy

36 forteli (239872)

Piotr Plebaniak
ID produktu: 1442619
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Piotr Plebaniak
  • Gatunek: Sensacja
  • Liczba stron: 792
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2017
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Jeśli znasz i cenisz traktat Sztuka wojny autorstwa Sun Zi (Sun Tsu), tą książką będziesz zachwycony.

Motto książki: Broń to tylko przygodne narzędzie, które ma zmusić przeciwnika do zmiany zamiarów. Jedynym polem bitwy jest umysł. Wszystko inne to nieistotny szum. 
-- Lois McMaster Bujold, Gra

Wojny i konflikty toczą ludzie. Pierwszorzędnym celem jest umysł przeciwnika. Według starożytnych chińskich ideałów, zwycięski dowódca steruje poczynaniami bądź armią przeciwnika z równą swobodą, co swoimi własnymi. Tak pojmowana sztuka wojenna jest więc z samej swojej natury gałęzią psychologii.

Książka 36 forteli to nie tylko zbiór forteli i podstępów. To międzykulurowy poradnik psychologii konfliktu i kompendium praktycznych porad, jak radzić sobie w sytuacjach rozbieżności interesu -- od sytuacji z życia codziennego zaczynając, a na formułowaniu doktryn wojennych kończąc. Zawiera około dwieście ilustracji historycznych i anegdot, wraz ze zwięzłymi analizami opartymi na współczesnej psychologii poznawczej i traktacie Sztuka wojny Sun Tzu (Sun Zi).

Książkę 36 forteli polecam w szczególności żołnierzom sił i służb specjalnych, które z założenia realizują swoje misje w nieprzewidywalnym środowisku wysokiego ryzyka. Taktykom i strategom odpowiedzialnym za odnajdywanie dróg wyjścia z beznadziejnych sytuacji, ale i ku przestrodze w obliczu pozornie słabego i przez to lekceważonego przeciwnika.

-- generał Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, autor m.in. książki RozGROMić konkurencję


36 forteli to znakomity międzykulturowy, okraszony dziesiątkami anegdot almanach psychologii konfliktu, w którym chiński dorobek opisany jest językiem Zachodu, a dorobek zachodni -- językiem starożytnych Chin. Gorąco polecam.
-- dr Jacek Bartosiak, ekspert geopolityk, autor książki Pacyfik i Eurazja. O wojnie  

Specyfikacja

Gatunek
Sensacja
Oprawa
Twarda
Liczba stron
792
Rok wydania
2017
Wysokość [cm]
20.5
Szerokość [cm]
14.5
Autor
Piotr Plebaniak

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Herlitz ZESZYT A4/96K KRAT (0009571266), Dan-mark Moje cyferki (59695), Czarne Niskie łąki, Media Service Zawada Dobrana Paczka. Złap i koloruj. Psi Patrol (245113), Książkowe Klimaty Entropia - 222281, NoName Zwierzaki Figuraki - Anna Szczepańska, Czarne Godzina wychowawcza, Muza Suchanowa Życie We Śnie, Evviva Larte Metempsychoza, OSKAR Na tropach Kaszub, ROSSI Notatnik ozdobny A5 BR (NB 583A), Omega TRENING J.NIEM.KL.2I3 Z 2 CD-OMEG, AA Dom młodych bohaterów, Ubisoft Shaun White Skateboarding, ESD, Wytwórnia BJORN SZEŚĆ OPOWIEŚCI Z LASU, Jedność OGRÓD W SKRZYNKACH UPRAWA ROŚLIN PRZYPRAWOWYCH I LECZNICZYCH, Niko Dam radę, Amber Piotr Wielki. Geniusz i szaleństwo, Milestone Sébastien Loeb Rally Evo