Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi

Budka Suflera - Cień wielkiej Góry

ID produktu: 1158397
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Opis albumu:

 

Cień wielkiej góry" to pierwszy studyjny album Budki Suflera, nagrany w 1975 roku. Był to niezwykle udany debiut.

Krzysztof Cugowski tak wspominał premierę płyty w rozmowie z Łukaszem Kaczyńskim: "Premiera odbyła się w czasie festiwalu w Sopocie, gdzie akurat graliśmy. W dniu, w którym płyta miała trafić do sklepów, od rana ustawiały się po nią kolejki. Nakład liczący 60 tysięcy egzemplarzy rozszedł się w ciągu dnia. Nikt płyty nie wznawiał, bo wtedy nie działy zasady rynkowe. Zapotrzebowanie było gigantyczne. Sprzedalibyśmy wtedy nawet pół miliona płyt."

 

Płyta zawiera jeden z największych przebojów zespołu, tytułowy „Cień wielkiej góry", zainspirowany tragiczną śmiercią dwóch polskich himalaistów Zbigniewa Stepka i Andrzeja Grzązka, którzy zginęli pod lawiną brył lodowych w sierpniu 1973 roku.

Do nagrania albumu zaproszono gościnnie największą wówczas gwiazdę polskiej sceny muzycznej: Czesława Niemena, który wykonał dwie partie instrumentalne do suity „Szalony koń" wnosząc do brzmienia płyty charakterystyczny dźwięk swojego rzadkiego jak na owe czasy w Polsce instrumentu - Mooga.

 

 

 

Specyfikacja

Gatunek
Rock
Liczba płyt
1

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Czuczu Mała Akademia kształty (9577), WMG Rytm i Melodia, UMP Pop Kombii Kombii 40-Lecie, Media Service Zawada Blaze i megamaszyny 4 Crusher w opałach - 240005, Wilga Liczymy króliki. Książka rozkładana - 227845, Edycja Świętego Pawła Powieść antymagiczna 2. Alhar, syn Anhara - 89048, Napoleon V Fryderyk II 1194-1250 - 230341, Psychoskok Uciec od siebie, czyli Oni i Dżej cz.2 - 215238, Laurum Jak być szczęśliwym, MT Biznes Bądź Liderem, Amber Ogród kłamstw, SBM Konie (210300), Timof i cisi wspólnicy Płatki, Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne Fizjologia roślin. Od teorii do nauk stosowanych, Wektory Polonobolszewia (217730), Prozami Odezwij się, RM Clematis. Najpiękniejsze gatunki powojników, Dreams Kim jest Yoko