Historia

Jan Matejko

ID produktu: 4859528
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
NISKA CENA bez wysiłku
Niska cena bez wysiłku oznacza, że nie musisz już sprawdzać, czy kupujesz w atrakcyjnej cenie - robimy to za Ciebie!

  • Autor: Luba Ristujczina
  • Liczba stron: 240
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Historia Polski
  • Rok wydania: 2018
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Jan Matejko

 

 

 

Kim jest dla nas Jan Matejko dziś, gdy do lamusa odszedł już mit romantycznego artysty, przewodnika i sumienia narodu, a współcześni twórcy to najczęściej ikony popkultury, a zarazem wytrawni gracze na międzynarodowym rynku sztuki?

Wydawać by się mogło, że najwyższy czas zostawić dzieła Matejki historykom sztuki i zaciszu sal muzealnych, jednak ani jego twórczość, ani osobowość na to nie pozwalają. Do dziś jego dzieło pozostaje przedmiotem licznych kontrowersji i wymyka się oczywistej klasyfikacji.
Tak było również za jego życia – mimo międzynarodowego uznania, zaszczytów i nagród budził skrajne emocje.

Autorka, historyczka sztuki Luba Ristujczina, w pełnej pasji opowieści prezentuje fenomen Jana Matejki, opowiada o jego najsłynniejszych i tych mniej znanych dziełach, zachęcając, by za pomnikową postacią malarza narodowych dziejów dostrzec także człowieka z krwi i kości: męża i ojca, artystę i społecznika, walczącego nie tylko o uznanie, lecz także o nadanie sensu własnej egzystencji.

Specyfikacja

Rodzaj
Historia Polski
Oprawa
Twarda
Liczba stron
240
Rok wydania
2018
Autor
Luba Ristujczina

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Vemag Moja Wielka Książka Dźwiękowa. Looney Tunes - 143109, Martel Zrob to sam. Akademia Gier i Zabaw - 199732, Impuls Gadająca blacha i inne bajkowe opowieści - 147650, W drodze W drodze do wyzdrowienia - 125891, Psychoskok Riese. Tam gdzie śmierć ma sowie oczy - 212069, Storybox Zemsta i Przebaczenie T.2 Otchłań...audiobook - 235376, MARCO POLO Przewodnik. Maroko, Edycja Świętego Pawła Ewangelia 2018 Droga,Prawda i Życie duża BR , Siedmioróg Akademia Pana Kleksa (wyd. 2013), Novae Res Szukając szczęścia (182711), Harmonia Czytanki. Materiały do nauki czyt. metodą sylabową, Harmonia Gdy dziecko zachoruje. Co możesz zrobić,aby mu pomóc, Znak Mieszkaj pięknie. Piękne wnętrze to kwestia... , Impuls Wyznaczniki poczucia jakości zdrowia kobiet..., BIK Województwo podkarpackie mapa laminowana, M wydawnictwo Pakiet - Objawienia Anny K. Emmerich