Król TW

Szczepan Twardoch
ID produktu: 1339678
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Szczepan Twardoch
  • Oprawa: Twarda
  • Rok wydania: 2017
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Raty
Leasing

Opis produktu

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.
Nowa powieść Szczepana Twardocha
Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.
Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie wmeczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Zżydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.
Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego iniezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór ispotkanie z Kumem Kaplicą
Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.


Strony: 432, Format: 14,5x20,7 cm
Rok wydania: 2017, oprawa: twarda

Specyfikacja

Oprawa
Twarda
Liczba stron
432
Rok wydania
2017
Szerokość [cm]
14.5
Wysokość [cm]
20.7
Autor
Szczepan Twardoch

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Raty

Leasing

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Edgard Kapitan Nauka. Odkrywam świat. Owoce - 179441, Nasza Księgarnia Małgosia contra Małgosia audiobook - 64365, Bezdroża Przewodnik - celownik - Amsterdam Wyd. I, Znak Przymknięte oko Opaczności. Memuarów części wszystkie, Operon Technika SP 4-6 Ciekawi świata. Cześć Komunikacyjna wyd. 2012, Fenix Ilustrowana encyklopedia owadów i pajęczaków Polski, KOS Karty przemiany według OSHO, Wydawnictwo Szkolne PWN Pewny start. O dojrzewaniu. Chłopcy. Co to jest..? (242631), Zielona Sowa Kraina lodu. Zestaw z książką z szablonami... (251819), Cenega NBA 2K18, Edgard Angielski HORROR z ćwiczeniami The Rotten Town, Ameet Lego Star Wars. Zadanie naklejanie - 264359, Poznańskie Otton I Wielki , Wilga Niemożliwi detektywi. Trefny nauczyciel , vis-a-vis Etiuda Rzut oka na zagadnienia filozofii, UMCS Odpowiedzialność zawodowa lekarza, Museums & Galleries Karnet B6 z kopertą Urodziny 60, SEGA Sonic 3D Blast Steam CD Key, Agora Jeszcze jeden dzień życia