Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Król TW

Szczepan Twardoch
ID produktu: 1339678
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Żydowski gangster. Polskie piekło. Warszawa 1937.
Nowa powieść Szczepana Twardocha
Piękne samochody, kobiety, zimna wódka i gorąca krew. Boks, dzielnice nędzy i luksusowe burdele, błoto Woli i eleganckie ulice Śródmieścia. Żydzi i Polacy. Getto ławkowe i walki uliczne. Etniczny, społeczny, religijny i polityczny tygiel Warszawy 1937 roku. A ponad wszystkimi podziałami zasady gangsterskiego świata, w którym siła jest najcenniejszą walutą.
Wszystko zaczyna się w zatłoczonej sali Kina Miejskiego, gdzie rozentuzjazmowana publiczność przygląda się walce bokserskiej. Trwa ostatnie starcie wmeczu o drużynowe mistrzostwo stolicy. Polscy kibice dopingują reprezentanta Legii znanego falangistę Andrzeja Ziembińskiego. Zżydowskich trybun dobiegają okrzyki na cześć zawodnika klubu Makabi Warszawa, Jakuba Szapiry. Ten wieczór należy do niego. Wśród wiwatów jednych i gwizdów drugich, triumfowi Szapiry przyglądają się siedemnastoletni Mojżesz Bernsztajn oraz Kum Kaplica stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka.
Czterdzieści lat później, w Tel Awiwie, emerytowany żołnierz Mosze Inbar pochyla się nad maszyną do pisania, by powrócić do wieczoru, w którym po raz pierwszy ujrzał na ringu pięknego, zuchwałego iniezmiernie pewnego siebie boksera. Wówczas nie wiedział jeszcze, że w 1937 roku to właśnie Szapiro, prawa ręka Kaplicy, zabił jego ojca z powodu niespłaconego długu. Nie przypuszczał też, jak wiele w jego życiu zmieni jeden wieczór ispotkanie z Kumem Kaplicą
Targani namiętnościami bohaterowie, żywe konflikty i emocje, wciągająca akcja i jej nieprzewidywalne zwroty. Do tego pierwszy w polskiej powojennej literaturze tak ciekawy i wolny od mitologizowania portret żydowskiego bohatera oraz pasjonujące realia Warszawy lat 30. XX wieku. Literacki knock-out.


Strony: 432, Format: 14,5x20,7 cm
Rok wydania: 2017, oprawa: twarda

Specyfikacja

Oprawa
Twarda
Liczba stron
432
Rok wydania
2017
Szerokość [cm]
14.5
Wysokość [cm]
20.7
Autor
Szczepan Twardoch

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Krzesiek Książeczka harmonijkowa - KRZESIEK 148, Brimarex Książeczka drewniana z pinezkami - Maszyny Budowlane - 1567925, Ameet LEGO ® City. Faktoklejki - 165492, ExpressMap Comfort! Map&Guide Fuerteventura i Lanzarote 2w1 , Erica Husaria - Chwała Polskiego Oręża. Tczew 1627, Septem Trening umysłu dla bystrzaków, Nasza Księgarnia Jak Wojtek Został Strażakiem (183194), BL Info Techniki prezentacji , NoName Poradnik ogrodnika. Mała architektura ogrodowa, WSiP Ćwiczenia z pomysłem. Matematyka 3/3 w.2016, Edycja Świętego Pawła Imiona - Dla Jana, Sonia Draga Inferno TW, Agora Warszawa nieodbudowana. Żydowski Muranów i okolice, Otwarte Mleko i miód. Milk and honey, VIDEOGRAF Poznajemy Świat wydanie 2010 (58546), Burda Książki Nowe zdrowe przepisy, HARLEQUIN Najlepsi z najlepszych