Lista Grundmanna. Tajemnice skarbów Dolnego Śląska

Jacek M. Kowalski Robert J. Kudelski Robert Sulik
ID produktu: 1374553
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Robert Sulik, Robert J. Kudelski, Jacek M. Kowalski
  • Liczba stron: 650
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Historia Polski
  • Rok wydania: 2015
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

W czasie drugiej wojny światowej Dolny Śląsk był miejscem szczególnym. Właśnie tam, z dala od linii frontu, rozpoczęto budowę największej kwatery Adolfa Hitlera, ulokowano liczne zakłady zbrojeniowe i tajne laboratoria badawcze.
Na Dolny Śląsk ewakuowano również ludność cywilną z obszarów zagrożonych alianckimi nalotami i sprowadzono olbrzymią ilość dóbr materialnych. Najcenniejszymi skarbami nie były jednak depozyty bankowe, złoto zrabowane w krajach okupowanych czy surowce niezbędne do prowadzenia wojny, ale dzieła sztuki. Wśród nich znajdowały się setki kolekcji prywatnych i publicznych, dziesiątki tysięcy obrazów, rzeźb, grafik, unikalne dokumenty archiwalne, cenne księgozbiory i numizmaty. Bezpieczne schronienie zapewniły im dolnośląskie pałace, zamki i kościoły, a opiekę nad nimi sprawował prof. Gnther Grundmann, regionalny konserwator zabytków, który do dziś uchodzi za postać kontrowersyjną i zagadkową.
Dzięki unikalnym dokumentom odnalezionym w niemieckich archiwach powstała Lista Grundmanna szczegółowa relacja z akcji zabezpieczania dzieł sztuki na Dolnym Śląsku. Jej przebieg i kulisy tworzenia ponad 100 składnic, w których przechowywano bezcenne skarby kultury, wzbogaca 300 niepowtarzalnych fotografii.


Strony: 650, Format: 16,5x23,5 cm
Rok wydania: 2015, oprawa: twarda

Specyfikacja

Rodzaj
Historia Polski
Oprawa
Twarda
Liczba stron
650
Rok wydania
2015
Wysokość [cm]
23.5
Szerokość [cm]
16.5
Autor
Jacek M. Kowalski
Robert J. Kudelski
Robert Sulik

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Beniamin Torebka ozdobna 3D duża kwiaty,zwierzęta (BENI.603330), Zielona Sowa Kolorujemy razem! W miescie i w dzungli (kolorowanka harmonijka), Media Service Zawada Little Charmers. Małe czarodziejki 4 - 240014, Literat Porady lek. rodzinnego. Grypa i przeziębienie - 119100, Edipresse Pyszna książka kulinarna (230879), Pascal Przewodnik 360 stopni - Wiedeń, Książnica Dom nocy Tom 2. Zdradzona, Biuro Literackie Nad rzeką , Znak Od dyktatury do demokracji i z powrotem, Znak Pozdrowienia z Korei (wyd. kieszonkowe), Artnuvo KARNET B6 80 URODZINY BPZ, Grafag Musti jest chory, Konemann Home Extended, Czarna Owca DLACZEGO PTAKI UMIERAJĄ, Scholar OD RZĄDÓW SIŁY DO RZĄDÓW PRAWA POLSKI MODEL PRAWA DO STRAJKU NA TLE STANDARDÓW UNIJNEGO I MIĘDZYNARODOWEGO PRAWA PRACY