Maryja. Matka Boża i nasza (200770)

ID produktu: 1488404
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Liczba stron: 768
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Religia
  • Rok wydania: 2016
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Trzysta siedemdziesiąt sześć obrazów ukazujących wizerunki Matki Bożej stanowi dowód na poważne i dogłębne potraktowanie postaci Maryi w naszej publikacji.
Wędrówkę rozpoczynamy od Proroctw i zapowiedzi maryjnych, czyli od Starego Testamentu, gdzie w postaciach niektórych odważnych kobiet widziano cnoty i cechy opisujące Matkę Bożą. Druga część, Ikonografia i symbole, została poświęcona rozległemu aparatowi ikonograficznemu symboli, od tych abstrakcyjnych, o charakterze ogólnym, po konotacje miejsc, by dojść do kwiatów, owoców i symbolicznych przedstawień cnót maryjnych. W części Maryja i święci podkreśla się wpływ, jaki już od czasów swego życia na ziemi Dziewica Matka wywierała na wybrane osoby, ukazując się im w objawieniach i wizjach. W rozdziale Maryja na Wschodzie został opisany przez twórczość ikoniczną szczególny kult postaci Dziewicy-Matki. Z kolei Maryja w ciągu wieków to krótki przegląd głównych dzieł artystów, którzy na przestrzeni czasów w decydujący sposób przyczyniali się do zmian upodobań estetycznych wiernych.
Nasze kompendium zamyka wykaz sanktuariów poświęconych Matce Bożej, prezentowanych
w porządku chronologicznym ich powstawania, czasami związanych z Jej ważnymi objawieniami. Do opisów dołączone zostały alfabetyczne wykazy wydarzeń, artystów oraz lista głównych objawień maryjnych.

Specyfikacja

Rodzaj
Religia
Oprawa
Twarda
Liczba stron
768
Rok wydania
2016
Wysokość [cm]
16.5
Szerokość [cm]
11

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Rossi Notes A4 NPD L05 - WIKR-1032644, Olesiejuk Blok z naklejkami. Hot Wheels Baw się odjazdowo (236787), Zielona Sowa Literatura klasyczna. Czarnoksiężnik z Krainy Oz (227725), YOYO Pierwsza książeczka maluszka. Zwierzęta - 216071, Dwie Siostry Oto jest Nowy Jork - 169837, Dolnośląskie Łowcy głów. Audiobook - 172934, Lektorklett Direkt NEU 2B SB wieloletni +CD 2016 LEKTORKLETT, Egmont Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia T.4, Fosze Program nauczania. Administrator w e-Urzędzie, Damidos Akademia malucha 4-latek bawi się kształtami, Pons Podróże błyskawicznie. Hiszpański, Zysk i S-ka Zioła w leczeniu chorób cywilizacyjnych, Rebis Diuna. Bitwa pod Corrinem, Literat Kolorowanka. Bądź bezpieczny na drodze. Znaki drogowe, Jaguar Pechowa klasa nr 13. T.3 Sława słaba sprawa, Silva Rerum Prawo a medycyna, Difin Medycyna pracy