Między młotem a swastyką

Władysław Kołaciński
ID produktu: 1811564
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Władysław Kołaciński
  • Liczba stron: 320
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Historia Polski
  • Rok wydania: 2018
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Pozycja Władysława Kołacińskiego Żbika ma charakter wspomnieniowy i przede wszystkim osobisty. Jako taka nie zawiera zatem ocen ogólnych stosunków panujących w polskim podziemiu niepodległościowym, nie rozważa koncepcji politycznych i organizacyjnych. Autor opisuje przede wszystkim to, co robił i co widział, przedstawia swą drogę do konspiracji, działalność w Narodowej Organizacji Wojskowej i NSZ. Opisuje liczne potyczki i walki z Niemcami, współpracę z oddziałami partyzanckimi AK i BCh, problemy z partyzantką komunistyczną, która dotychczas przedstawiana nam była jako jedynie słuszna a tu ukazane jest jej prawdziwe oblicze.

 

Władysław Kołaciński należy do najbardziej znienawidzonych antykomunistów. Poświęcono Mu wiele publikacji pseudonaukowych i publicystycznych. Do Jego adwersarzy należą nie tylko utrwalacze władzy ludowej, lecz również osoby, które w powszechnej opinii znacznie się od nich różnią. Nienawiść do NSZ łączy w przedziwny sposób historyków komunistycznych i publicystę Tygodnika Powszechnego, generałów Armii Ludowej i zasłużonych skądinąd oficerów Armii Krajowej.

Specyfikacja

Rodzaj
Historia Polski
Oprawa
Twarda
Liczba stron
320
Rok wydania
2018
Autor
Władysław Kołaciński

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Zielona Sowa Lubię dekorować - Restauracja - 124556, Express Publishing Upstream A1+ Beginner WB , Pascal Plany na przyszłość - 154048, Marek Derewiecki Traktat o sprawiedliwości , KŚ. Wojciecha Apostołowie Miłosierdzia , Difin Resocjalizacja nieurojona (228076), Nowa Era Chemia GIM 3 Chemia Nowej Ery Podręcznik, Powergraph Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Niebo ze stali, Ida Zaczarowany języczek w krainie dźwięków 5 latki, Prószyński i S-ka Belgariada, LTW Powrót do Żmudzi, PaperBlanks Kalendarz książkowy midi 2019 12M Black Moroccan, Museums & Galleries Karnet z kopertą Chinese blossom, Heraclon International Powiedz, że jesteś moja, Szaron Nowa Biblia Gdańska - TW czarna, Aksjomat Książeczka-skrzyneczka. Dinozaury