Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Szeptucha - 184892

ID produktu: 1326962
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Szeptucha

Pierwszy tom z serii Kwiat paproci Katarzyny Bereniki Miszczuk, która reprezentuje literaturę fantastyczną w dość nietuzinkowej odsłonie, osadzonej w naszych rodzimych, słowiańskich realiach. Okazuje się, że słowiańscy bogowie mogą nieźle namieszać, a pradawne zabobony są aktualne nawet w XXI wieku.

Piastowie wciąż u władzy

Jak wyglądałaby dziś Polska, gdyby Mieszko I nie przyjął chrztu w 966 roku? Możliwe, że naszym krajem wciąż rządziliby Piastowie! Autorka książki umiejscowiła fabułę książki w Polsce XXI wieku, w której jednak nie przyjęto chrześcijaństwa.

Zwłaszcza na wsiach pradawne obrzędy i wierzenia naszych przodków wciąż są kultywowane, a ludzkie losy zależą od woli kapryśnych, słowiańskich bóstw. Często o pomoc trzeba zwrócić się do wiejskiej znachorki, zwanej szeptuchą.

Nowoczesność kontra tradycja

Świat jednak idzie do przodu i zwłaszcza w dużych miastach ludzie zaczynają odchodzić od pradawnych wierzeń. Tak też jest z Gosią, czyli Gosławą Brzózką, która jest kobietą nowoczesną i przyzwyczajoną do wygód, oferowanych przez miasto. Nie znosi wsi, nie odczuwa przyjemności z przebywania na łonie natury i panicznie boi się kleszczy. Niestety, Gosia, jako początkująca lekarka, musi odbyć obowiązkową praktykę u szeptuchy. Aby to zrobić, zmuszona jest na rok czasu przenieść się na świętokrzyską wieś, gdzie słowiańskie mity i obrzędy wciąż są żywe, a postęp i nowoczesność traktuje się jak zło konieczne.

Miłość przychodzi nagle

Główna bohaterka może i nie wytrzymałaby na zahukanej wsi dłużej niż kilka dni, gdyby nie fakt, że właśnie tu, pośrodku legend, obrzędów i mitycznych bóstw poznaje Mieszka – najprzystojniejszego mężczyznę, jakiego przyszło jej oglądać i który wydaje się być z innego świata. Perypetie tej dwójki okraszone są porządną dawką dobrego humoru, co nadaje powieści przyjemny, lekki ton oraz solidną dawkę śmiechu. Czy rzeczywiście przeciwieństwa aż tak się przyciągają, że pochodzący z dwóch różnych światów – Mieszko i Gosia – będą mieli się ku sobie?

Słowiańska fantastyka

Romans z alternatywną wersją historii Polski w tle to oryginalny pomysł na powieść, która przypadnie do gustu czytelnikom szukającym świeżości na polskim rynku wydawniczym. Szeptucha to również garść informacji na temat słowiańskich obyczajów i mitów, które często są wiedzą zaniedbaną i znaną tylko nielicznym.

 

 

 Katarzyna Berenika Miszczuk jest autorką wielu innych, porywjących i pełnych tajemnic książek: Obsesja, Noc Kupały czy Zalotnice i wiedźmy.

 

 

Strony: 352, Format: 13,5x20,2 cm

Rok wydania: 2015, oprawa: broszurowa

Specyfikacja

Oprawa
Miękka
Liczba stron
352
Rok wydania
2016

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Skrzat Ziutek zaprasza do zabawy cz. 2 (81494), RM Kolorowa edukacja - Ptaki Polski w.2016 - 209715, Express Publishing On Screen Intermediate B1+/B2 WB&Grammar Book, Salwator Tajemnica Przemienienia - 191014, Poznańskie Rzeczpospolita Obojga Narodów 1501 1795 - 174887, Audio Liber Doktor Dolittle i jego zwierzęta. MP3 - 142577, Olesiejuk Nauka i zabawa!, Aletheia Upadek w czas , Siedmioróg Tych Trzech??? Tajemnica magicznego kręgu, Impuls Wspomaganie rozwoju dzieci z zespołem Downa, WSiP Planowanie, kalkulacja kosztów i realizacja imprez, Novae Res Siódmy sen (225260), Sonia Draga Kobra, Kaktus Książka pod tytułem T.2, C.H. Beck Kodeks spółek handlowych... w. 26, Poltext Dlaczego prawda ?