Psychologia

Terapia zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego małego dziecka 5-8 lat (DICT1679)

ID produktu: 4859760
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Jennifer B. Freeman, Marrs Garcia Abbe
  • Liczba stron: 240
  • Oprawa: Miękka
  • Rodzaj: Psychologia
  • Rok wydania: 2018
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Opis produktu

Przewodnik dla terapeutów prezentujący poznawczo-behawioralną terapię zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego u dzieci w wieku 5?8 lat. Autorki, po przedstawieniu wyników badań potwierdzających skuteczność opisywanej metody, szczegółowo omawiają kolejne sesje terapeutyczne: ich cele, przebieg i stosowane techniki. Wskazują, jak zaangażować w terapię rodziców małego pacjenta oraz dostosować interwencje do poziomu jego rozwoju poznawczego i społeczno-emocjonalnego.

Program terapii składa się z dwunastu sesji i obejmuje takie elementy, jak psychoedukacja na temat zaburzenia, uczenie rodziców korzystania z narzędzi zwiększających motywację dziecka do zmiany i ułatwiających skuteczne radzenie sobie z objawami, nauka strategii poznawczych czy ćwiczenia ekspozycji i powstrzymania reakcji. Jego głównym elementem są praktyczne ćwiczenia wykonywane podczas sesji i w ramach zadań domowych. Podręcznik zawiera formularze wykorzystywane przez terapeutę oraz przez pacjenta i jego rodziców w trakcie terapii.

Uzupełnieniem podręcznika terapeuty jest poradnik pacjenta, który zawiera informacje teoretyczne na temat zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego, przegląd umiejętności, jakich nabywa się w trakcie terapii, oraz ćwiczenia do wykonywania w domu.

 

Z wielką radością przyjmuję dostępność na polskim rynku wydawniczym kolejnego programu terapeutycznego o udowodnionej empirycznie skuteczności, tym bardziej że jest to pierwsza publikacja, która prezentuje podejście terapeutyczne dopasowane do potrzeb dzieci cierpiących na wczesnodziecięcą postać zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego oraz ich rodzin.

Podręcznik zawiera bardzo przystępną psychoedukację na temat samego zaburzenia, jak również na temat metod pracy z dzieckiem. Autorki podkreślają jednak konieczność dopasowania terapii do potrzeb konkretnego pacjenta i jego rodziny, przy uwzględnieniu wszystkich najważniejszych elementów programu terapeutycznego.

Ida Derezińska

psycholog kliniczna, psychoterapeutka dzieci i młodzieży, superwizorka psychoterapii poznawczo-behawioralnej, SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny, Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej

 

Specyfikacja

Rodzaj
Psychologia
Oprawa
Miękka
Liczba stron
240
Rok wydania
2018
Wysokość [cm]
23.5
Szerokość [cm]
16,5
Autor
Jennifer B. Freeman
Marrs Garcia Abbe

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: inkBOOK Classic 2, Salwator Wartość człowieka , SPES Eucharystia w Kl Dachau - 203857, Studio Emka Potęga skupienia - 125955, Smak Słowa Płyń z tonącymi, Muza Koniec samotności, Gaj Ekologiczna apteczka warzywna TOM 2 wydanie II - Zbigniew Przybylak (201608), Edipresse Szczęściary - 228295, ASTRUM Stres- energia życia, Martel Uczę się Angielskiego niebieska, Novae Res Zawirowania , Filia Żona mordercy, Zakładka Pan Przypadek i mediaktorzy, MM PUBLICATIONS Peter Pan SB , Fatshark Escape Dead Island EU Steam CD Key, Austeria Triest. Książka do pisania, New Space Kto spełnia marzenia w lesie, Skrzat Tofik i wyprawa w góry, Grupa Wydawnicza Relacja THUG KITCHEN GOTOWANIE BEZ ZBĘDNEGO PIEPRZENIA