Uczynki miłosierdzia (192274)

ID produktu: 1458941
Zobacz produkty podobne
(1)
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Liczba stron: 112
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Ludzie
  • Rok wydania: 2016
Opis
Specyfikacja
Opinie (1)
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Wybitny biblista i znakomity pisarz ks. prof. Waldemar Chrostowski pięknie i jasno przybliża dzieła miłości, przez które przychodzimy z pomocą naszemu bliźniemu w potrzebach jego ciała i duszy (Katechizm Kościoła Katolickiego). W dzisiejszych czasach, w których miłosierdzie traktowane jest jako przejaw słabości, a świat opanowują różne niebezpieczne ideologie, potrzeba wyraźnego przypomnienia, że uczynki miłosierdzia są niezbędnym elementem życia chrześcijanina. Właśnie to czyni, odwołując się zarówno do Starego, jak i Nowego Testamentu, ks. Chrostowski. W 14 osobnych esejach w uporządkowany sposób, przejrzyście opisuje 7 uczynków miłosiernych wobec ciała i 7 wobec ducha. Siłę słowa wzmacnia obraz artystyczne ilustracje ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Lektura obowiązkowa w Roku Jubileuszu Miłosierdzia.

Specyfikacja

Rodzaj
Ludzie
Oprawa
Twarda
Liczba stron
112
Rok wydania
2016
Wysokość [cm]
24
Szerokość [cm]
19.5

Opinie (1)

(1)
5/5
(1)
100% osób poleca
ten produkt
5
100%
4
0%
3
0%
2
0%
1
0%
Ks. prof. Waldemar Chrostowski autor książki pt.„Uczynki miłosierdzia” przedstawia 7 uczynków miłosiernych wobec ciała i 7 wobec ducha.

Zachętą do przeczytania tej pozycji są pozytywne słowa Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza, który podziękował autorowi za napisanie tej wspaniałej publikacji,która przybliży Czytelnikowi wiedzę odnośnie Uczynków Miłosierdzia.

Kardynał nie zapomniał we słowie wstępnym wspomnieć o osobach, które w swoim życiu kierowały się uczynkami miłosierdzia w praktyce: Św. Jan Paweł II, Siostra Faustyna Kowalska, papież Franciszek.

Książka zawiera 3 rozdziały następującej treści:

- Słowo wstępne Metropolity Krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza
- Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia
- Uczynki względem ciała oraz Uczynki względem ducha

Autor dokładnie wyjaśnia nam znaczenie słowa miłosierdzie w odniesieniu do kryzysu przebaczenia.

To co jest ważne to przebaczenie, które jest ważne w drodze do dążenia ku lepszej drodze życia, jak to podkreśla Jan Paweł II następującymi słowami:„Nie ma sprawiedliwości bez miłosierdzia, a miłosierdzia bez przebaczenia”.

Sposobem wyrażania miłosierdzia jest umiejętność przebaczania i dawania.

Przykład. Modlitwa Pańska: „ i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom.”

14 esejów autor opracował w oparciu o biblię, o Stary i Nowy Testament, a dodatkowym elementem stanowiącym ikonę całości książki jest właściwy dobór obrazów,odnoszących się do treści.

Przykład. „ Królowa Jadwiga rozdająca chleb ubogim”, powstały w 1853 r.

Każdy z przedstawionych esejów - Uczynki Miłosierdzia zawiera pięknie napisany wstęp, a przy tym doskonale napisane zostało rozwinięcie pozostałej treści rozdziałów.

Zwróciłam szczególną uwagę w książce na sposób przedstawienia tematyki dotyczącej uczynków miłosierdzia i czy ja jako Czytelnik potrafię zrozumieć znaczenie wyjaśnionego słowa miłosierdzie.

Publikacja ta uświadomiła mi jak ważną rolę pełni w życiu miłosierdzie, modlitwa, słowo i czyn, odnosząc się do słów Siostry Faustyny Kowalskiej.

Książka napisana została językiem barwnym,ciekawym.

Autor dzięki temu,że podaje przykłady, odwołuje się do słów zawartych w Starym i Nowym Testamencie,umacnia pozytywny odbiór i pokazuje, że można stawać się lepszym chrześcijaninem.

Warto mieć tą książkę, ponieważ:

- zawiera przykłady uczynków miłosierdzia względem ciała i względem ducha

- zamieszczone są ilustracje ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Twarda oprawa, 112 stron, Wydanie I, Wydawnictwo Biały Kruk, Kraków, 2016.

Polecam zapoznać się z książką autorstwa księdza Waldemara Chrostowskiego znanego biblisty, który na nowo odkrywa wiarę i sens w uczynkach miłosierdzia.
Posiadam ten produkt Od kilku dni

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
nie dotyczy
Typ gwarancji
n/d

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (1)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Olesiejuk Superkolorowanka. Księżniczki i wróżki (170369), Skrzat Czarownica i kociaki - 132770, Greg Raz, dwa, trzy... Baw się ty! (5 lat) - 112264, Damidos Mała Sowa. Rymowanki 6-latka: Cwiczenia edukacyjne - 151422, In rock Rysiek , MAC Owocna edukacja. SP 1-3. Chcemy dobrze czytać. Część 2, Studio Astropsychologii Kompletny przewodnik runiczny, Annapurna GórFanka powraca w Karakorum, CLE International Pixel 3 A.2 ćwiczenia CLE, Eurocom Torba exclusive na wino 12x36 cm, LTW Pałac na Opieszynie , Fijorr The Art of the Deal, Zysk i S-ka Niemożliwa forteca , Plan Przewodnik - Samocodem przez Sudety, Fabryka Słów Idiota skończony. Antologia, Warmia Pan Samochodzik i Zagubiony rękopis. Tom 111, Biblioteka Akustyczna Kirke audiobook