Biografie

Van Gogh. Życie

ID produktu: 4934021
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Gregory White Smith, Steven Naifeh
  • Gatunek: Biografia
  • Liczba stron: 1056
  • Oprawa: Broszurowa
  • Rok wydania: 2018
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

 

Van Gogh. Życie

 

Nowa, pełna nieznanych informacji biografia geniusza malarstwa.
Książka Naifeha i White Smitha rzuca nowe światło na głębokie zainteresowanie artysty literaturą i sztuką, jego nieobliczalne i burzliwe życie miłosne, ataki depresji i choroby psychicznej, a także niejasne okoliczności śmiertelnego postrzelenia w wieku trzydziestu siedmiu lat. Autorzy dzięki współpracy z Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie uzyskali dostęp do dotychczas niewykorzystanych materiałów - wśród nich do nieopublikowanych listów członków rodziny malarza.


Choć na temat van Gogha powstało wiele książek, a jego tragiczny los jest od dawna obecny w kulturze popularnej, to nikt nie podjął próby zbadania życia tego twórcy w sposób tak poważny i ambitny. Naifeh i White Smith odtworzyli je w sposób zdumiewająco żywy i przenikliwy psychologicznie.
Gregory White Smith i Steven Naifeh są absolwentami Wydziału Prawa Uniwersytetu Harvarda. Naifeh, który publikuje w czasopismach poświęconych sztuce i wygłasza wykłady w licznych muzeach, studiował także historię sztuki w Princeton, a w Fogg Art Museum na Harvardzie obronił pracę dyplomową w tej dziedzinie. Cztery napisane przez nich wspólnie książki trafiły na listę bestsellerów The New York Timesa. Biograficzna książka ich autorstwa Jackson Pollock: An American Saga otrzymała Nagrodę Pulitzera, a także znalazła się w finale National Book Award.

Specyfikacja

Gatunek
Biografia
Oprawa
Broszurowa
Liczba stron
1056
Rok wydania
2018
Format [cm]
16.5x24
Autor
Gregory White Smith
Steven Naifeh

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: SBM Samochodzik Franek. Na ratunek w.2012 SBM - 85876, Raj Media Efekt Franciszka + DVD , VIDEOGRAF Reset, Vocatio Oficyna Wydawnicza Słownik sekt nowych ruchów religijnych i okultyzmu , Fijorr Bogactwo i nędza. Nowe wydanie na potrzeby XXI w., Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Terapia poznawcza zaburzeń lękowych, Festina Gdańsk, Sopot, Gdynia - wersja szwedzka - 247575, Albatros Igrając z ogniem (197205), Fijorr Tajniki bankowości. Podręcznik akademicki , Czarna Owca OSHO Przeznaczenie, wolność, dusza, EDELSA Codigo ELE 2 ćwiczenia, Literackie Droga wiodła ugorem, Martel Rysuję i uczę się liczyć od 1 do 20 - 262410, Peter Pauper Press Notatnik midi Lamy (262093), K.E. Liber Harry Styles. Nieoficjalna Biografia, Mamiko 16 schodów, WYDAWNICTWO UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO Inkunabuły Zawierające Treści Geograficzne W Zbiorach Polskich (283361), Wilga Ogóras. Ale jazda!, EDILINGUA Via del Corso A1 Podręcznik