Wyłącznie w aplikacji - promocja z bestsellerami w najniższych cenach
Wybierz kod pocztowy
Udostępnij
Skomentuj

Najlepsza książka o DIY - polecane i bestsellery

Moda na własnoręczne wykonywanie różnego rodzaju ozdób zatacza coraz szersze kręgi.

Twoje DIY, czyli zrób to sam

Idea Do It Yourself rozprzestrzenia się w zaskakująco szybkim tempie, opanowując coraz nowsze gałęzie. DIY do pokoju, dekoracje świąteczne DIY, DIY ubrania - hasła tego rodzaju rzucają się w oczy w księgarniach, na blogach czy w mediach społecznościowych. Ręcznie robione ozdoby oraz bibeloty posiadają tę podstawową i najistotniejszą zaletę, że są wykonywane samodzielnie, w związku z czym stanowią świetny pomysł zarówno na prezent, jak i jako elementy dekoracyjne domu.

DIY - polecane książki

DIY zrób to sam, ale właściwie dlaczego?

Być może niektórym osobom to pytanie jako pierwsze nasuwa się na myśl, gdy słyszą o idei DIY. Przecież łatwiej jest zapłacić, kupić i wrócić do domu z gotowym towarem. Dekoracje do domu zrób to sam posiadają jednak zalety, których nie zastąpi żaden gotowiec.

 • Przedmioty wykonane samodzielnie poza swoją ceną rynkową posiadają także bezcenną wartość sentymentalną.
 • DIY prezent o wiele łatwiej jest spersonalizować, dodając szczegóły, przez które osoba obdarowywana poczuje, że jest to podarunek robiony właśnie z myślą o niej i z pewnością ten fakt doceni.
 • Niektóre przedmioty DIY prezentują się o wiele lepiej od tych ze sklepowych półek. Kartki walentynkowe ręcznie robione są doskonałym przykładem na to, że gdy włoży się w pracę uczucie, efekt może przejść nasze najśmielsze oczekiwania.
 • Samodzielne wykonywanie różnych prac pozwala ponadto odprężyć się, oderwać od spraw codziennych, czasem sprawia nawet, że człowiek odnajduje swoją pasję.

Tak więc dlaczego zrób to sama? Bo potrafisz i być może okaże się, że to jest właśnie to, co lubisz i chcesz robić.

Ozdoby świąteczne DIY, czyli  poczuj magię świąt jeszcze intensywniej

Ubieranie choinki, pakowanie prezentów, szykowanie świątecznych potraw i nakrywanie wigilijnego stołu - magia Świąt Bożego Narodzenia zazwyczaj udziela się wszystkim na długo zanim ten czas nadejdzie. Tymczasem idea DIY proponuje coś więcej:

 • Ubierz choinkę, ale w ozdoby bożonarodzeniowe zrób to sam.
 • Zadbaj o nastrój i oświetlenie, w czym pomogą cotton balls DIY.
 • Wyślij życzenia dalszej rodzinie i przyjaciołom, ale niech posłużą do tego kartki świąteczne DIY.

Ale przecież nie samym Bożym Narodzeniem człowiek żyje. Ozdoby wielkanocne DIY dają ogromne pole do popisu. Kurczaczki, zajączki, baranki, pisanki różnej maści - w tym przypadku ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Ozdoby wielkanocne zrób to sam są uwielbiane przez dzieci, gdyż wyzwalają ich twórczy potencjał, ale również przez ich rodziców, którzy w ten sposób oszczędzają trochę czasu w przedświątecznej krzątaninie.

Różnica jest ogromna, a najbardziej odczuwa się ją właśnie w chwili samodzielnego wykonywania tych wszystkich rzeczy. Ozdoby świąteczne ręcznie robione pozwalają na przygotowania do świąt na własnych zasadach, gdyż nie trzeba dostosowywać do tego, co jest dostępne w sklepach. Można ten magiczny czas spędzić w takim otoczeniu, jakie sobie wymarzyliśmy i przede wszystkim - samodzielnie stworzyliśmy.

Polecane poradniki

Zrób to sam ogród i cała reszta

Naszą przestrzeń życiową stanowi nie tylko dom. Świetną materią, w której można umieścić wytwory DIY jest ogród. Krasnale ogrodowe to już przeżytek. Teraz bujnej roślinności strzec mogą wytwory równie bujnej wyobraźni mieszkańców domostwa. Warto w tej kwestii poddać się pomysłom najmłodszych domowników, gdyż zrób to sam dla dzieci to nie tylko wyzwalanie kreatywności, ale także doskonałe ćwiczenie motoryki małej w najlepszej z możliwych form - zabawy.

DIY - co czytać, skoro rynek oferuje tak wiele?

DIY to w ostatnich latach bardzo popularna tematyka, więc na rynku wydawniczym nie brakuje książek tego rodzaju. Warto jednak przedstawić kilka tytułów, które zdobyły duże zaufanie dotychczasowych czytelników:

 • Żyj pięknie! - to kilkadziesiąt tutoriali, które pozwalają na ofiarowanie domowym przedmiotom drugiego życia.
 • Twoje DIY - jest to pierwsza książka najpopularniejszej polskiej blogerki DIY. Doskonały pomysł jako książka dla mamy czy książka dla przyjaciółki.
 • Tajniki DIY z Red Lipstick Monster - kosmetyczne DIY cieszy się coraz większym zainteresowaniem, między innymi dzięki tej publikacji.
 • Moje pomysły na dekoracje, modę, urodę, przekąski - doskonała książka na prezent, która łączy w sobie pomysły na DIY z różnych dziedzin.
 • O szyciu - poradnik zawiera osiem zestawów ubrań, z których uszyciem poradzi sobie każdy.

Jak widać, idea DIY zatacza coraz szersze kręgi, więc wystarczy przejrzeć listę dostępnych na rynku publikacji, by znaleźć ten wycinek wiedzy typu zrób to sam, który najbardziej do nas przemawia. A potem pozostaje już tylko radość z tworzenia i jego efektów.

Udostępnij
5,0
2 oceny
Oceń artykuł i Ty!

Komentarze (0)

Specjalista Morele | 20:49
Cześć!
Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy lub nazwę miejscowości.
Kod pocztowy możesz zmienić klikając w ikonę lokalizacji
Dowiedz się więcej o dedykowanych czasach dostawy.
Poznaj czas dostawy

Jeśli chcesz poznać czasy dostawy dopasowane do Twojej lokalizacji, wprowadź kod pocztowy rozwijając menu “Więcej”.