Wojciech Weiss (177550)

ID produktu: 1485238
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Liczba stron: 128
  • Oprawa: Twarda
  • Rodzaj: Sztuka
  • Rok wydania: 2015
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Oddajemy do Państwa rąk pierwszą publikację albumowa poświęconą wybitnemu artyście polskiemu, Wojciechowi Weissowi (1875-1950). Jego twórczość, sięgająca swymi początkami zarania Młodej Polski, towarzyszyła następnie przemianom naszej sztuki i współuczestniczyła w kształtowaniu się kolejnych jej kierunków. Jest zatem w malarstwie Weissa akademicka poprawność, jest przybyszewszczyzna i dekadentyzm, jest dialog z kulturą antyczną i jej mitologią, jest zafascynowanie sztuką japońską i twórcza jej trawestacja. Jest okres biały – radosny i intensywny – wykorzystujący wpływy japońskie i francuskie dla niezwykłego, jak na pierwszą dekadę stulecia, wyzwolenia koloru. Doświadczenie I wojny bynajmniej nie przytłacza malarstwa Weissa mroczną refleksją, wręcz przeciwnie, jego obrazy coraz bardziej nasycają się barwą i światłem, a rodzinna „arkadia“ w Kalwarii Zebrzydowskiej staje się najwspanialszym plenerem. 
W latach dwudziestych, kiedy sztuka europejska po pierwszej eksplozji awangardy oddycha klasyczną forma i modelunkiem, ten sam klasycyzm pobrzmiewa w strukturze obrazów Weissa. 
W latach trzydziestych twórczość artysty zabrzmi ponownie mocną nutą ekspresjonistycznego niepokoju. W końcu epilog, porażający trwogą II wojny światowej, ale i tu momenty smutnej refleksji Weiss przeplata – do ostatnich chwil życia – radosną afirmacją otaczającego go świata.

Specyfikacja

Rodzaj
Sztuka
Oprawa
Twarda
Liczba stron
128
Rok wydania
2015
Wysokość [cm]
32.5
Szerokość [cm]
24

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Zielona Sowa Bajki o księżniczkach (230878), Skrzat Ziutek zaprasza do zabawy cz. 4 (81496), Zysk i S-ka Nadejście mrocznej mgły - 151715, Sonia Draga Żądze Kleopatry - 155167, Szaron Znać Bożą wolę - 196195, Bezdroża Przewodnik - celownik - Paryż Wyd. III, Serafin Święty Leopold Mandić. Biografia, dokumenty, myśli , Hachette Cosmopolite 1 zeszyt ćwiczeń +CD, Hortpress Warzywa cebulowe, Publicat Bosacka po polsku, BOSZ Stadion Narodowy. Historia budowy (124827), Korporacja Ha!Art Godard - Sejsmograf (142799), Podkowa Matematyka ZSZ kl.1-2 zbiór zadań cz.1, Książnica Orły imperium 15. Niepokonany , SuperMemo World Hiszpański. Mobilny kurs językowy B2-C1, Opress Kreatywne zabawy 75 naklejek, Znak GOTFRYD MIKOŁAJEK I JEGO PACZKA, Wolters Kluwer Prawo karne. Część ogólna, szczególna i wojskowa, Pascal PRAGNIJ MNIE