Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Złota kolekcja: Kukułeczka kuka

Mazowsze
ID produktu: 1157700
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Miłośnicy ojczystego folkloru już od pół wieku mogą się cieszyć niepowtarzalną interpretacją polskich piosenek i tańców ludowych w wykonaniu "Mazowsza". W dniu 6 listopada 1950 r. w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się pierwszy publiczny koncert "Mazowsza". Zespół założony przez profesora Tadeusza Sygietyńskiego, a po jego śmierci przez ponad 40 lat kierowany przez Mirę Zimińską- Sygietyńską, to w historii kultury polskiej ostatniego półwiecza zjawisko wyjątkowej wartości, urody i zasług. W systematycznie wzbogacanym  i rozszerzanym repertuarze "Mazowsza" znalazły się tańce i piosenki z 38 regionów Polski. Podstawową zasadą tworzenia programu artystycznego "Mazowsza" było sięganie do przebogatych źródeł polskiej kultury ludowej, dbałość o zachowanie autentyzmu kostiumów, układów tanecznych i pieśni. Prezentowane przez Zespół tańce i piosenki to efekt pracy najwyższej klasy fachowców (etnografów, kostiumologów, muzyków, muzykologów i choreografów). Ich dzieło ożywia na scenie blisko stuosobowy zespół artystów (chór, balet, orkiestra) zawsze wzbudzający autentyczny entuzjazm widowni, porywający publiczność tak nieokiełznaną dynamiką i żywiołowością tańców jak i niepowtarzalną frazą, precyzją i liryzmem piosenek.

Przez minione 50 lat Zespół dał około 5500 koncertów dla ponad 15 milionowej publiczności, dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych, niestrudzenie promując piękno rodzimego folkloru, wspaniałe korzenie ojczystej kultury. Imponujące są dokonania Zespołu w propagowaniu polskiej kultury za granicą. "Mazowsze" wystąpiło dotychczas w 45 krajach na wszystkich kontynentach, dając ponad 2700 koncertów. Wszędzie występom Zespołu towarzyszą długotrwałe owacje publiczności i entuzjastyczne opinie recenzentów. Od pół wieku Zespół cieszy się niezmiennym, ogromnym powodzeniem w kraju i za granicą, zyskał zaszczytne miano ambasadora kultury polskiej. Szczególnie serdecznie "Mazowsze" witane jest w środowiskach polonijnych  na całym świecie. Z wielką sympatią przyjmowane są też piosenki śpiewane przez "Mazowsze" w języku gospodarza. Takich utworów nazbierało się już ponad 140. 

W serii Złota Kolekcja prezentujemy wybór najbardziej znanych i lubianych piosenek "Mazowsza". Weszły one już na trwałe do skarbnicy kultury narodowej. Kolejne pokolenia zachwycają się ich melodyjnością, pięknem harmonii, humorem i liryzmem. Przedstawione na tej płycie nagrania pochodzą z różnych lat. Najstarsze z nich powstały w 1951 roku gdy Zespół kształtował dopiero swoje oblicze artystyczne. Są dziś prawdziwym rarytasem fonograficznym, okazją do prześledzenia ewolucji sztuki wykonawczej Zespołu. Niechaj ta płyta przyniesie Państwu wiele satysfakcji i radości płynącej z obcowania z prawdziwymi perełkami ojczystej kultury.


Specyfikacja

Gatunek
Pop
Liczba płyt
1
Rok wydania
2000
Wykonawca
Mazowsze

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: WMG Billy Talent - Afraid of Heights, WMG Justice Audio,Video,Disco., WMG Relayer (Remaster), UMP Carpenter, Sabrina Evolution, UMP Dva, Egmont Barbie i magiczne baletki (189306), Literatura Co to znaczy... zestaw jubileuszowy - 92148, Bellona W krainie czarnoksiężnika Oza - 97821, WAM Labirynty. Nie pozwól mi odejść - 53613, Nasza Księgarnia Zapiski luzaka 3. Ale jazda! - 99872, KUKARTKA Zaproszenie ślubne (PMZ-025), Laurum 10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem w.2017, Pro arte Biocosmosis. Quiciuq TW, WAM Katechizm SP 7 Szukam Was, Egmont Star Wars Komiks Nr 1/2017, Forma Igły i szpilki, Helion Twoja firma w social mediach, Helion World of Tanks. Stwórz armię niszczycieli, Olesiejuk Cuda świata. Najcenniejsze zabytki i najpiękniejsze miejsca (196240)