Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Złota kolekcja: W moim magicznym domu

Banaszak Hanna
ID produktu: 1156767
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Pomijając okres śpiewania amatorskiego (debiutowała w 1973 roku w duecie z Piotrem Żurowskim), za jej debiut profesjonalny uznać należy udział w koncercie Młode Talenty na KFPP Opole '76. Później przez kilka miesięcy występowała w Centrum Variétés w Katowicach. Tam dała się poznać jako utalentowana wokalistka jazzowa. 

W latach 1977-79 współpracowała z grupą Sami Swoi, z którą występowała na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach jazzowych, m.in. na Jazz nad Odrą we Wrocławiu, Old Jazz Meeting w Warszawie, a także w Hanowerze i Mnchengladbach (RFN). W konkursie wokalistów jazzowych na Lubelskich Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w 1977 roku zdobyła III nagrodę. W 1979 roku wystąpiła na KFPP w Opolu, gdzie zaśpiewała przebój Ludmiły Jakubczak Szeptem. Na festiwalu Sopot '79 zdobyła III nagrodę w konkursie wytwórni fonograficznych za interpretację piosenki Z biegiem lat (muz. Z. Górny, sł. A. Sobczak). W 1980 roku zdecydowała się na karierę samodzielną. Zaczęła od serii nagrań radiowych i udziału w programach estradowych. 

Współpracowała m.in. ze Zbigniewem Górnym, Januszem Komanem, Jerzym Satanowskim, Wojciechem Trzcińskim, Jerzym Wasowskim i Jeremim Przyborą, Jonaszem Koftą, Wojciechem Młynarskim. Śpiewała w "Nieszporach ludźmierskich" Jana Kantego Pawluśkiewicza. Użyczyła swego głosu Dorocie Stalińskiej, kreującej postać Hanki Ordonówny w filmie "Miłość ci wszystko wybaczy", zaśpiewała arię ze "Stabat Mater" w filmie "Siekierezada". Koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Belgii, Holandii, Portugalii, Japonii i w ośrodkach polonijnych Kanady i USA. W latach 1986-94 nagrywała i występowała z gitarzystą Januszem Stroblem. 

Zrealizowała recitale tv, m.in.: "O czym marzy dziewczyna", "Śpiewać jazz", "Vie privée, czyli... Hanna Banaszak", "Panienka z temperamentem", "Wołanie Eurydyki", "Zanim dojdziesz do brzegu", "Od przedszkola do Opola", "Benefis H. Banaszak". W 1986 roku zdobyła Grand Prix festiwalu piosenki Europopstar w Knokke (Belgia). W repertuarze ma standardy muzyki rozrywkowej i jazzowej lat 30. i 40., polskie przeboje okresu międzywojennego, tematy jazz-rockowe, ballady i piosenki współczesne, arie operetkowe i operowe. W swych dotychczasowych dokonaniach artystycznych dała odpowiedź na stawiane często pytanie - wokalistka jazzowa czy piosenkarka? 

Piosenkarka o jazzowej duszy, zjawisko artystyczne jedyne w swoim rodzaju, na które składa się - jak to ktoś kiedyś trafnie zauważył - nienaganne poczucie swingu i sex appeal. 


1. W moim magicznym domu

2. Jesienny Pan

3. Miasto samotnych serc

4. Ostatni kadr

5. Szeptem

6. Ja dla Pana czasu nie mam

7. Panienka z temperamentem

8. Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia

9. Apetyt na życie

10. Jak Pan mógł

11. Tak bym chciała kochać już

12. Pogoda ducha

13. Samba bez butów

14. Żegnaj kotku

15. Pejzaż bez ciebie

16. Samba na jedną nutę

17. Samba przed rozstaniem

18. Kiedy księżyc jest w nowiu

19. Łagodnie płynę w Twych ramionach
Specyfikacja

Gatunek
Pop & Rock
Liczba płyt
1
Rok wydania
2005
Wykonawca
Banaszak Hanna

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: WMG Fitz And The Tantrums - Fitz And The Tantrums, UMP Black And Blue (Remastered 2009), UMP POP DYLAN, BOB NO DIRECTION HOME: BOB DYLAN, UMP A.Vivaldi: La Notte (Spinosi, Ensemble Matheus), Egmont Basia. Gdzie jest Kajetan? Wielkie kolorowanie (155122), Greg Mój pierwszy elementarz - czyt. m. sylab. BR Greg - 78088, Damidos Łamigłówki dla podstawówki 1-3 - 103100, Harmonia Wyklejanki literkowo-cyferkowe - 140354, Prószyński i S-ka Cicho sza , Biblioteka Akustyczna Przygody Hucka. Książka audio CD MP3 - 169739, Cztery Głowy Rozmówki angielskie i karty do gry 2 w 1 , Storybox Jadę sobie Azja audiobook - 222584, W.A.B. Łza i morze - 123293, Ameet LEGO Star Wars Misje Freemakerów, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego Terapia zabawą (220851), Aksjomat Liga zadaniowa zbiór zadań dla uczniów, Wilga Łamańce językowe. Suchą szosą szła szczypawka, Albatros Chodząca katastrofa, Jedność Religia SP 3 Jezus jest z nami ćwiczenia