Specjalistyczne

Salezjańska ars educandi

ID produktu: 1447314
Zobacz produkty podobne
Zapytaj społeczności 0 pytań
  • Autor: Praca zbiorowa
  • Dziedzina: Pedagogika
  • Liczba stron: 308
  • Oprawa: Broszurowa
  • Rok wydania: 2017
Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje
Leasing

Opis produktu

Publikacja jest zbiorem 14 artykułów napisanych przez dobrych znawców księdza Bosko i jego systemu wychowawczego z różnych ośrodków naukowych z kraju i zagranicy. Artykuły w poszczególnych częściach są wzajemnie powiązane, przez co wprowadzają czytelnika z jednej strony w coraz to nowe zagadnienia, z drugiej zaś odsłaniają przed nim kolejne aspekty, zasady i wyróżniki salezjańskiej sztuki wychowania. Każdy z ukazanych jej aspektów czy obszarów praktycznej realizacji potwierdza uniwersalność i poniekąd ponadczasowość myśli wychowawczej ks. Bosko. Nie oznacza to jednak, że badania nad nią są niepotrzebne. Warto w tym kontekście przywołać słowa wypowiedziane jeszcze przez ks. Edigio Vigan, VII przełożonego generalnego salezjanów, który zwykł był mówić o systemie księdza Bosko jako o nowym systemie prewencyjnym, analogicznie do wyrażeń nowa ewangelizacja czy nowe wychowanie. Według niego, Nowy system prewencyjny oznacza, że musimy ożywić system prewencyjny księdza Bosko w formie nowej, odpowiadając nowym czasom, czyli musimy ożywić charyzmat księdza Bosko u progu trzeciego tysiąclecia!
Z recenzji ks. prof. dra hab. Jerzego Gocko SDB
Salezjańska metoda wychowawcza, zwana potocznie systemem prewencyjnym, była i jest przedmiotem wielu badań zarówno w aspektach pedagogicznych, teologicznych, pastoralnych, psychologicznych itp. Powszechnie uznawana za nowatorską, szczególnie na tle XIX-wiecznych metod wychowawczych, do dzisiaj wykazuje, w wielu wymiarach, swoją aktualność. Szczególnym wyrazem tej aktualności jest integralne ujęcie wychowania, zarówno w aspekcie zasad, jak i praktyki wychowawczej. Wydaje się, że redaktorzy publikacji Salezjańska ars educandi pragnęli właśnie dokonać swoistego rodzaju przeglądu wielu aspektów tej metody: pedagogicznego, terapeutycznego, edukacyjnego, duszpasterskiego (misyjnego), katechetycznego. Taki wybór treści można uznać za potrzebny i wskazany, gdyż pokazuje on, że prewencyjna działalność salezjańska ma duże zdolności przystosowywania się do różnych sytuacji, w których uczestniczy adresat wychowania salezjańskiego.
Z recenzji ks. prof. dra hab. Kazimierza Misiaszka SDB


Strony: 308, Format: 15,6x23,2 cm
Rok wydania: 2017, oprawa: broszurowa

Specyfikacja

Dziedzina
Pedagogika
Oprawa
Broszurowa
Liczba stron
308
Rok wydania
2017
Format [cm]
15.6x23.2
Autor
Praca zbiorowa

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna Morele.net

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: WDS Sandomierz Katechezy o sakramentach T.I Chrzest, eucharystia - 111221, Fijorr Historia świata XX wieku Tom 1, Editions Spotkania Łańcut i Antoniny. Polowania u Potockich, Erica Gra edukacyjna oknem do poznawania..., Fosze Słownik gwary lasowieckiej Kamienia i okolicy na Rzeszowszczyźnie, Helion Kody QR zabijają małe kotki! , Ameet Niezwykłe kolorowanki Koloruj według kodu (251973), Panta Plast Kalendarz 2018 B5 Dzienny z zapięciem Nubuk Mix, SOL Rzeka zimna , WOKÓŁ NAS Kalendarz Nauczyciela B6 2018/2019 MIX (272774), Zysk i S-ka Muzykofilia, Smak Słowa Hamida Z Zaułka Midakk (30465848), GiA Encyklopedia piłkarska. Mistrzostwa Polski T.54, Św. Jacek Między dynią a Krzyżem, Biblioteka Akustyczna CD MP3 PAZUR ŻBIKA SPIRIT ANIMALS UPADEK BESTII TOM 6, ECO REDONUM W obronie konsytytucji Kronika dobrej zmiany, Silva Rerum Prawa człowieka. Uniwersalizm a partykularyzm..