Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi

Wanda. Audiobook

ID produktu: 1514834
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Audiobook w interpretacji Danuty Stenki
Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń zjej życia, do dziś pozostaje tajemnicą.
Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze żmudzkiego uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę wdomowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy na dole zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry.
Nieznane dotychczas dokumenty, niepublikowane wcześnie fotografie oraz bliscy, którzy po raz pierwszy zgodzili się na rozmowę. Po olbrzymim sukcesie książkiSimona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony KossakAnna Kamińska przybliża czytelnikom życie najsłynniejszej polskiej himalaistki.Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewiczto znacznie więcej niż biografia. To opowieść o pokonywaniu własnych demonów, przełamywaniu swoich słabości i o wielkiej, życiowej pasji, która, dając niebywałą siłę, może również spalać.


Strony: 1, Format: 13,9x12,5 cm
Rok wydania: 2017, oprawa: etui kartonowe

Specyfikacja

Gatunek
Biografia
Autor
Anna Kamińska
Lektor
Brak danych

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Cenega Husk, Alexander Książ. Magia Świąt Bożego Narodzenia - Trenuj pamięć z Alkiem, WMG Pilgrim, UMP The Sellout PL, Wilga Wesołe bazgrołki. Zwierzęta świata - 111153, Muza Ciąża - tydzien po tygodniu - 35985, AWM Na zdrowie. Porady dr Górnickiej - 32722, MAG Osama - 111738, VIDEOGRAF Mój pomysł na życie, Czarna Owca O śmierci i odrodzeniu czyli jak umrzeć bez lęku , Edgard Angielski aktywnie! Trening na 200 sposobów - 245723, EDIPRESSE Jak być ogierem do końca życia, Zysk i S-ka Piknik z niedźwiedziami, WSiP J.polski Pisanie nie jest trudne kl. 6 ćwiczenia (9577), Greg Słownik kieszonkowy niemiecko-polski, polsko-niemiecki (oprawa twarda), Helion Programowanie współbieżne, PUBLICAT PZPN. Encyklopedia polskiej piłki nożnej, Insignis Media 1000x połącz kropki: Cuda świata