Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci

Anna Kamińska
ID produktu: 1381667
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Zginę w górach mówiła. Dotrzymała słowa według dokumentów sądowych zmarła 13 maja 1992 roku. Dzień wcześniej zaginęła na górze Kanczendzonga w Himalajach. Jej śmierci nikt nie widział, jej ostatniego słowa nikt nie słyszał, jej ciała nikt nie odnalazł. Na początku XXI wieku do Izby Pamięci Jerzego Kukuczki zapukała para turystów, która twierdziła, że w jednym z klasztorów w Tybecie spotkała postać przypominającą zaginioną przed laty himalaistkę... Jej odejście, tak jak wiele zdarzeń zjej życia, do dziś pozostaje tajemnicą.
Trzecia kobieta i pierwsza Europejka na Mount Evereście. Pierwsza kobieta, która zdobyła szczyt K2. Od małego słynęła ze żmudzkiego uporu. Szybko musiała dorosnąć, by wesprzeć matkę wdomowych obowiązkach. Ojcu chciała z kolei zastąpić pierworodnego syna, który zginął śmiercią tragiczną. Najpierw dźwigała ciężar niełatwej historii rodzinnej, później sprawy na dole zawsze pozostawiała na drugim planie. Żyła od wyprawy do wyprawy. Nigdy nie zdecydowała się na macierzyństwo. Rozpadły się jej dwa małżeństwa. Najważniejsza była dla niej wolność. Jej prawdziwą miłością były góry.


Strony: 440, Format: 14,3x20,5 cm
Rok wydania: 2017, oprawa: twarda

Specyfikacja

Gatunek
Biografia
Oprawa
Twarda
Liczba stron
440
Rok wydania
2017
Format [cm]
14.3x20.5
Autor
Anna Kamińska

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: Aksjomat 3-latek bawi się i uczy. Encyklopedia wiedzy malucha., WDS Sandomierz Książeczki zabaweczki - Nasz domek - 110386, Zysk i S-ka Ścieżka sztyletów - 79061, LITERAT Porady lek. rodzinnego. Antykoncepcja - 119118, WDS Sandomierz Wierzyć i widzieć , Czwarta Strona ŻD , Literackie Katar , Egmont Mistrzowie Komiksu. Nemo - Berlińskie róże, Polwen Kocia mama, Edycja Świętego Pawła Perełka papieska 10 - Ducha nie gaście!, Sonia Draga Mała wielka ojczyzna, Impuls Ludzka wolność w meandrach współczesnych zagrożeń, RM Ekspansja Kremla. Historia podbijania świata w.II, Ewa Wachowicz - PROMISS Ciasta, Parma Press Albumik Kuchnia Polska wersja polska (52176)