Książka o Węgrzech – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Polak, Węgier, dwa bratanki – jak to mówi jedno ze znanych przysłów, Polaków i Węgrów łączy przyjaźń o charakterze narodowym. Może właśnie dlatego ten kraj stanowi tak częsty cel naszych zagranicznych podróży? Czy też powodem są tutaj unikatowe zabytki Budapesztu, kąpieliska termalne w Hajduszoboszlo lub smaczna węgierska kuchnia i doskonałe wina? Bez względu na nasze pobudki, faktem pozostaje, że Węgry to kraj warty zwiedzenia.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o Chorwacji – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Wakacje w Chorwacji to gwarancja pogody, pięknych widoków i ciepłej morskiej wody. Kraj położony u wybrzeży Morza Adriatyckiego, ze stolicą w pięknym i zabytkowym Zagrzebie oraz wieloma czystymi plażami, oferuje nam pobyt pełen atrakcji i słońca. Osoby, które lubią spędzać czas aktywnie, mogą korzystać z wielorakich możliwości uprawiania sportów wodnych lub po prostu zwiedzać zabytki kraju i czerpać z atrakcji.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o Austrii – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Ojczyzna Mozarta, Wagnera i walca, a także pięknych widoków, gór i lasów. Kraj, w którym ludziom żyje się bardzo dobrze, a każdy region posiada swój osobny rząd. Austria to także wspaniały Wiedeń i możliwość zaznania prawdziwego zimowego szaleństwa w jednym z licznych zimowych ośrodków znajdujących się na terenie Alp. Austria co roku przyciąga około 20 milionów turystów. Wypoczynek w tym kraju na pewno uświetni miejscowa kuchnia, która co prawda nie jest lekkostrawna, ale posiada wyjątkowy smak i występuje w niej wiele prawdziwie regionalnych przysmaków.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o Czechach – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Ze względu na bliskie położenie i podobieństwo językowe Czechy są jednym z najczęściej wybieranych przez nas kierunku na krótsze lub dłuższe wycieczki. Czeskie miasta i miasteczka znane są ze swojej wyjątkowej architektury, na dodatek są niezwykle malowniczo położone. Brno, Ostrawa, Pilzno czy Liberec to jedynie kilka z wielu czeskich miejscowości, których uroki doceni niejeden turysta. Nie mówiąc o prawdziwej perle, jaką jest Praga, która przez wielu turystów jest uważana za najpiękniejszą europejską stolicą.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o Malcie – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Malta to wysepka położona na Morzu Śródziemnym w pobliżu Sycylii. Słońce świeci tam nieprzerwanie przez większość miesięcy w roku. Urlop na Malcie to gwarancja opalenizny, a także wyjątkowych widoków – wyspa posiada bowiem duże znaczenie dla historii naszej cywilizacji, będąc w przeszłości siedzibą Zakonu Maltańskiego. Pozostałości historyczne, które najliczniej występują w stolicy kraju, La Valletcie, posiadają prawdziwie tajemniczy klimat. Podobnie starodawna architektura wielu miejscowości.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o buddyzmie – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Zachodni świat zaczyna coraz bardziej interesować się religiami pochodzącymi ze wschodu. Jednym z najbardziej interesujących systemów wierzeń i jednocześnie filozofii jest buddyzm. To wiara bazująca na słowach głoszonych przez Siddharthę Gautamę, czyli właśnie Buddę. Wyznawcy buddyzmu postępują w życiu zgodnie z Czterema Szlachetnymi Prawdami. Kierując się nimi, możemy przeprowadzać dogłębną analizę naszego otoczenia, a dokładniej rzeczywistości, w jakiej właśnie się znajdujemy.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o magii – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Czy jesteśmy osobą, która zawsze wierzyła w magię? Bardzo dobrze. A może podchodzimy do niej niezwykle sceptycznie? Jeszcze lepiej. Książki poniżej mogą nas bowiem skutecznie do magii przekonać, oczywiście jeśli odważymy się po nie sięgnąć. Ludzkość od zawsze była zafascynowana tym, co nie do końca wytłumaczalne. Dobrym tego przykładem są przesądy.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o ślubie – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Zazwyczaj chcemy, aby w ten wyjątkowy dzień naszego życia wszystko poszło sprawnie. Piękna ceremonia, świetna zabawa, zadowoleni goście i nienaganne zdjęcia – mowa oczywiście o ślubie. Jednak zaplanowanie ślubu idealnego nie jest prostym przedsięwzięciem. Przyszli państwo młodzi muszą pamiętać o tylu rzeczach, że łatwo jest im pogubić się w planowaniu. Co jest najbardziej istotne, a co można sobie odpuścić? I czy ten dzień już sam w sobie nie jest idealny? Jak zabrać się za przygotowanie wesela na kilkadziesiąt lub ponad setkę gości? W celu poznania odpowiedzi na te pytania warto sięgnąć do literatury fachowej w postaci rozmaitych poradników.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o psach – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Mówi się o nich jako o najlepszych przyjaciołach ludzi. Rzeczywiście, nie ma wierniejszego kompana od psa, którego często traktujemy jako towarzysza naszego życia. Będąc maluchami, pies staje się naszym powiernikiem sekretów. Gdy dorastamy, jest kompanem naszych codziennych przygód. Psy potrafią zaskoczyć nas swoim złożonym charakterem oraz tym, że w zależności od naszego humoru, wspierają, rozweselają lub po prostu – smucą się razem z nami. Nie ma też bardziej wiernych przyjaciół – psy trwają przy nas latami. Często traktujemy je jako strażników naszego bezpieczeństwa, którzy ochronią nasz dom przed nieproszonymi gośćmi. Jednym słowem, psy często stanowią ważną część naszej codzienności.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017

Książka o komunizmie – jaka najlepsza? Ranking polecanych

Książki na temat komunizmu wywołują w Polsce duże emocje, choćby dlatego, że wielu Polaków doświadczyło tego, co oznacza życie w kraju objętym komunizmem. Niedobory rynkowe, kupowanie na kartki, wieczne kolejki w sklepach, cenzura na lekcjach historii oraz represje wobec tych, którzy nie chcieli żyć zgodnie z nakazami partii – tak właśnie wyglądała rzeczywistość w tamtych czasach.

Komentarze: 0
Data: 20.09.2017