Opis
Specyfikacja
Opinie
Pytania i odpowiedzi
Gwarancje

Złota kolekcja: Kraków, Piwna 7 / Od tamtej chwili

Pod Budą
ID produktu: 1212351
Zobacz produkty podobne

Opis produktu

Wspaniała kolekcja znanych i uwielbianych utworów Krzesimira Dębskiego w 2-płytowym albumie! Bardzo się cieszę, że ukazuje się ten album z moimi piosenkami i tematami filmowymi. Zajmuję się najczęściej pisaniem muzyki poważnej - symfonicznej i kameralnej, ale szczerze wyznaję, że lubię pisać również lżejsze rzeczy i to nie tylko dla relaksu.


Wiele z nich otrzymuje wciąż nowe życie w nowych aranżacjach i wykonaniach a sample "stworzone" z kilku ich taktów stają się bazą muzyczną przebojów nowych gwiazd - raperów. Na tej płycie będzie można posłuchać pierwowzorów. Młodych słuchaczy być może zdziwi, że pomysły na ich przeboje powstały i były nagrane ponad 30 lat temu  - Krzesimir Dębski. Krzesimir Dębski - to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej, kompozytor, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny, a także dyrygent, znany także ze swoich dzieł koncertowych. Studiował kompozycję w Akademii Muzycznej w Poznaniu pod kierunkiem Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego.


Po studiach od roku 1980, jako lider jazzowego zespołu String Connection oraz jako solista, koncertował w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie dając w tym czasie blisko 1000 koncertów. Krzesimir Dębski, jako wszechstronny artysta, był także wielokrotnie nagradzany za swoje osiągnięcia, nie tylko w dziedzinie kompozycji. Jest m.in. laureatem I Nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985). W latach osiemdziesiątych wielokrotnie zdobywał tytuł "Najlepszego Skrzypka" , "Najlepszego Kompozytora" oraz "Najlepszego Aranżera Roku" przyznawane przez magazyn "Jazz Forum". Pod koniec lat 80., gdy był u szczytu swojej kariery jazzowej, Krzesimir Dębski zwrócił się z większą intensywnością w kierunku muzyki poważnej skupiając swoją działalność wokół aktywności kompozytorskiej. W jego dorobku znajdziemy ponad 120 utworów symfonicznych i kameralnych, spośród których liczne wykonywane były na prestiżowych festiwalach muzycznych. Jako twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej, a nade wszystko - filmowej, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich twórców. Skomponował muzykę do ponad 100 filmów fabularnych a także muzykę do licznych seriali telewizyjnych. Jego muzyka do filmu "Young Magican" została nominowana do jednej z najważniejszych nagród filmowych na świecie: Kanadyjskiej Nagrody Filmowej "Genie Award"88. W roku 2000 Krzesimir Dębski otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii "Kompozytor Roku" oraz nagrodę Międzynarodowej akademii Filmowej "Philip Award" za muzykę do filmu "Ogniem i Mieczem".


W 2001 r. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu "W Pustyni i Puszczy 2003". Dwa lata później hollywoodzka wytwórnia Limelight Films zamówiła u niego muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. W roku 2007 serial TVP Andrzeja Maleszki "Magiczne drzewo" z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał nagrodę Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci a w 2010 r. uhonorowany został medalem "Ecce Homo". Działalność dyrygencka Krzesimira Dębskiego jest nie mniej interesująca od jego osiągnięć kompozytorskich, artysta prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd, jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean-Luc Ponty, Marc O"Connor, Regina Carter i in.CD 1 – Kraków, Piwna 7
1. Bardzo smutna piosenka retro
2. Blues o starych sąsiadach
3. Ballada o walizce
4. Gdy mnie kochać przestaniesz
5. Przy niedzieli zabawa
6. Ballada o ciotce Matyldzie
7. Piosenka o mojej ulicy
8. Piosenka o ulicznym grajku
9. O la ri ja
10. Kraków, Piwna 7
11. List do świata
12. Lecz póki co żyjemy
13. Naftalinowy świat
14. Nie przenoście nam stolicy
15. Na całość
16. Jak kapitalizm, to kapitalizm
17. Na końcu mapy
18. Tokszoł
19. Ta sama miłość
CD 2 – Od tamtej chwili
1. Piosenka o filiżance
2. Daleko - dwa kroki stąd
3. Zmowa z zegarem
4. Nasze razem przez telefon
5. Ani ust, ani sił
6. Cha-Cha dla Ani Dymnej
7. Oglądamy niebo lipcowe
8. Nasz pamiętnik
9. Od tamtej chwili
10. Głos z oddali
11. Turkusowa polana
12. Rozmowa z Jędrkiem (Andrzejowi Zausze)
13. Romans z Harlequina
14. Żal za Piotrem S.
15. Przy tobie sama
16. Od tamtej chwili
17. Jeść, pić, kochać
18. Nie patrz na to miła
19. Bo przecież razem


Specyfikacja

Gatunek
Poezja Śpiewana
Pop
Liczba płyt
2
Rok wydania
2012
Wykonawca
Pod Budą

Opinie (0)

Produkt nie ma jeszcze opinii.

Pytania i odpowiedzi (0)

Zastanawiasz się, czy produkt spełni Twoje oczekiwania?

Gwarancje

Warunki gwarancji
Długość
24 miesiące
Typ gwarancji
Gwarancja wewnętrzna
Informacje o gwarancji producenta

Opis

Specyfikacja techniczna

Opinie (0)

Pytania i odpowiedzi (0)

Inspiracje (0)

Outlet (0)

Market

Zobacz również: WMG Pochwała Łotrostwa (Reedycja), WMG Led Zeppelin Presence, UMP Poland - Pakistan: Music Without Borders, WMG Van Halen - Lion (white, men's, size: S), UMP Coleman, Ornette At The Golden Circle Vol 2, UMP Musiques de Mariage, Olesiejuk Biblioteczka niedźwiadka. Wilk i siedem koźlątek (160261)